Sıkça Sorulan Sorular

Lütfen aktif bir internet bağlantın olduğundan ve cihazında yeterli yer olduğundan emin ol. Kontrollerinin sonrasında sorun devam ediyorsa uygulama marketinin ayarlarını kontrol edebilir veya bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Aramıza hoşgeldin. Lütfen uygulamayı cihazından kaldırıp tekrar yüklemeyi dene, buna rağmen sorun devam ediyorsa bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Lütfen aktif bir internet bağlantın olduğundan ve uygulama güncellemesinin tamamlandığından emin ol. Sorunun devam etmesi durumunda bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Lütfen internet bağlantını kontrol edip tekrar dene, devam eden durumda cihazını yeniden başlatabilir ya da uygulama marketindeki güncellemeleri kontrol edebilir veya uygulamayı tekrar yükleyebilirsin. Sorunun devam etmesi durumunda bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Ozan Elektronik Para A.Ş., 6493 sayılı yasa kapsamında BDDK tarafından yetkilendirilmiş, Ocak 2020’den itibaren de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın gözetimde hizmet veren lisanslı bir kuruluştur. TCMB tarafından yetkilendirilen elektronik para kuruluşları listesine buradan ulaşabilir ve “Ozan Elektronik Para A.Ş.”yi görebilirsin.

Ozan SuperApp ile TL, USD ve EUR hesabı açabilirsin. İlerleyen zamanda diğer döviz cinsleri ile de Ozan SuperApp’e eklenmiş olacak. Gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsin.

Hesabını oluştururken bir hata almadıysan hesabının başarıyla oluşturulduğunu varsayıyoruz. Buna rağmen giriş aşamasında bir hata alıyorsan bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

13 yaş ve üzeri herkes Ozan SuperApp hesabı açabilir.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysan, T.C. kimlik numaran ve Türkiye alan koduna sahip telefon numaran ile anında hesap açabilirsin! T.C. kimlik numaran yoksa pasaport numaran ile üyeliğini tamamlayabilirsin.

Yükleme yaptığın banka üzerinden işlemi kontrol edebilirsin. Bakiyen kısa süre içinde güncellenmezse lütfen uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yap. Bakiyeyi hala göremiyorsan bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Ozan SuperApp hesabına yüklediğin bakiye bazı sorunlardan ötürü hesabına gecikmeli olarak yansıyabilir. Yükleme talimatının üzerinden zaman geçmiş olmasına rağmen bakiyeni görüntüleyemiyorsan yükleme detayların ile beraber bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçmeni rica ediyoruz.

Elbette! Ozan SuperApp hesabına ister kredi veya banka kartı ister ATM üzerinden kolaylıkla yükleme yapabilirsin.

Elbette! Ozan SuperApp ile dilediğin bankadan hesabına bakiye yükleyebilirsin. Yükle adımından açılan ekranda Havale/EFT butonuna tıklayarak adımları izlemen yeterli.

Ozan SuperApp hesabına Havale/EFT işlemi gerçekleştireceğin bankayı seçtikten sonra, ekranda detaylı bir şekilde göreceğin IBAN, Alıcı ve Açıklama bilgilerine dikkat etmelisin. Lütfen bu bilgileri para gönderme esnasında doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdığından emin ol.

Sözleşmeli Hesaba geçmen durumunda kendi banka hesabından, kendi Ozan SuperApp hesabına tek seferde yükleyebileceğin günlük maksimum miktar 450.000₺, aylık limit ise 2.000.000 ₺’dir. Detaylı bilgi için Ücretler ve Limitler sayfasına göz atabilirsin.

Hesabına yüklediğin para Ozan SuperApp hesabına hemen yansır. Ancak nadiren de olsa bize bağlı olmayan sebeplerden kaynaklı olarak para hesabına geç yansıyabilir. Bu durumda biraz beklemeni, eğer hala aynı hatayı alıyorsan sorununu info@ozan.com adresine iletmeni rica ediyoruz. Merak etme, ilgili ekibimiz bu konuyla en kısa sürede ilgilenecek.

Sözleşmeli Hesaba geçmen durumunda sana ait olmayan bir banka hesabından Ozan SuperApp hesabına yapabileceğin yükleme limiti 150.000 ₺’dir. Detaylı bilgi için Ücretler ve Limitler sayfasına göz atabilirsin.

İlerleyen zamanlarda “Otomatik Ödeme Talimatı” özelliği Ozan SuperApp’e eklenmiş olacak. Gelişmelerden haberdar olmak için Ozan SuperApp’i tüm sosyal medya hesaplarından takip edebilirsin.

Ozan SuperApp’e TL, USD ve EUR para cinsinden bakiye yükleyebilirsin. İlerleyen zamanlarda diğer döviz cinsleri de Ozan SuperApp’e eklenmiş olacak. Böylece hem farklı para cinslerinde hesap açabilecek hem de bakiye olarak yükleyebileceksin.

Bakiyeyi banka yolu ile yüklediğin zaman hiçbir kesinti olmaz. Eğer Ozan SuperApp hesabına kredi kartı / banka kartı ile bakiye yüklemek istersen, yüklediğin tutarın %2’si kadar kesinti olur.

Ozan SuperApp hesabını ilk oluşturduğunda bu limit 2.750 ₺’dir. Hesabını ücretsiz bir şekilde Sözleşmeli Hesaba’a geçirerek kredi kartı ve debit kart ile yapacağın yükleme işlemlerinde 49.000 ₺’ye, kadar yükseltmek mümkün. 🚀 Detaylı bilgi için Ücretler ve Limitler sayfasına göz atabilirsin.

Ozan SuperApp hesabına tüm bankalardan para yükleyebilirsin.

Hayır, Ozan SuperApp kullanıcısı olmak için hiçbir ücret ödemezsin.

Bu konuyu info@ozan.com’a iletmeni rica ediyoruz. Merak etme, ilgili ekibimiz bu konuyla en kısa sürede ilgilenecektir.

Ozan SuperApp’i 13 yaş ve üzeri herkes kullanabilir.

E-posta ve telefon bilgilerini Ozan SuperApp içinden kolayca değiştirebilirsin. Hesap bilgilerinle ilgili destek almak istediğin farklı bir konu varsa info@ozan.com’a iletmeni rica ediyoruz.

Bu konuyu info@ozan.com’a iletmeni rica ediyoruz. Merak etme, ilgili ekibimiz bu konuyla en kısa sürede ilgilenecektir.

Bir finans kuruluşu olarak bağlı olduğumuz yasalar gereği kimlik bilgilerinin geçerliliğini doğrulamakla yükümlüyüz. Üyelik işlemlerindeki bilgiler hem yasa gereği hem de işlem güvenliğin için alınıyor ve Ozan Elektronik Para tarafından güvenle saklanıyor. Dilersen, Gizlilik ve Kişisel Veri Politikamızı okuyabilirsin.

Ozan SuperApp dünyasına dahil olmak için üye olman gerekiyor. Merak etme, kayıt olduktan sonra çıkmak istemeyeceksin.

Evet Ozan SuperApp’e üye olmak için pasaport numaranı da kullanabilirsin.

Ozan SuperApp giriş ekranından “Şifremi unuttum” butonuna bastıktan sonra, telefonuna gelen kodu ilgili alana girerek şifreni yeniden belirleyebilirsin.

Bilgilerini değiştirmek için Ozan SuperApp uygulamasındaki sağ üst köşede bulunan profil alanına tıklaman yeterli. Açılan ekrandaki bilgileri yanında bulunan kalem ikonuna tıklayarak değiştirebilirsin.

Öncelikle güçlü bir bağlantıya sahip olduğundan ve SMS almana engel olabilecek herhangi bir sınırlama olmadığından emin ol. Sorunun devam etmesi halinde lütfen bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Öncelikle lütfen İstenmeyen (Spam/Junk) posta kutunu kontrol et ve ozan.com uzantılı mailin herhangi bir filtreye takılmadığından emin ol. Herhangi bir sorun olmamasına rağmen doğrulama maili almadıysan bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Ozan SuperApp hesabını açtığında bu limit 2.750 ₺’dir. Hesabını doğrulayarak ve Sözleşmeli Hesaba geçerek bu limiti 1.000.000 ₺’ye kadar yükseltebilirsin. Detaylı bilgi için Ücretler ve Limitler sayfasına göz atabilirsin.

Ozan SuperApp hesabına dijital banka kanallarıyla para gönderebilirsin. Ozan SuperApp anasayfa ekranından para yükle butonuna bastıktan sonra, istediğin bankayı seçerek, ilgili IBAN, alıcı ve açıklama bilgilerine ulaşabilirsin. IBAN kısmına tanımlanan IBAN numarası, alıcı kısmına Ozan Elektronik Para A.Ş, açıklama kısmına sana özel yaratılan Ozan SuperApp hesap numaranı yazarak para yükleme işlemini tamamlayabilirsin.

Para göndermek istediğin Ozan SuperApp kullanıcısına ait, T.C. kimlik no, telefon ya da hesap numarası bilgilerinden birini seçerek kolayca para gönderebilirsin.

Ozan SuperApp’ten bir diğer Ozan SuperApp hesabına para göndermek tamamen ücretsiz!

Şimdilik, Ozan SuperApp’ten bir diğer Ozan SuperApp hesabına para gönderebilir ve kendine ait bir banka hesabına para transfer işlemini kolayca gerçekleştirebilirsin.

Ozan SuperApp ile diğer Ozan SuperApp hesaplarına ve sana ait banka hesaplarına FAST ile 7/24 para transferi yapabilirsin.

Yaşadığın sorun için üzgünüz. Senden kısa bir süre beklemeni sorunun devam etmesi durumunda ise info@ozan.com adresinden bizimle iletişime geçmeni rica ediyoruz.

Yaşadığın sorun için üzgünüz. Senden kısa bir süre beklemeni sorunun devam etmesi durumunda ise info@ozan.com adresinden bizimle iletişime geçmeni rica ediyoruz.

Tamamlanan para gönderme işlemi tarafımızdan anında karşı tarafa ulaşıyor. Bu nedenle bu işlemi geri döndüremiyoruz. Teknik bir sorun yaşıyorsan bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Hesabına para gönderilmesi için herhangi bir limitimiz yok.

Dilediğin kadar transfer işlemi yapabilirsin. Ücret limitlerimiz için ise ücretler ve limitler sayfamızı inceleyebilirsin.

Hayır, kesinti olmayacak.

Hesabına gelen parayı SuperCard’ın ile tüm ATM’lerden kolaylıkla çekebilirsin. Şartlar ve detaylı bilgi için https://www.ozan.com/tr/ucretler-ve-limitler sayfasını ziyaret et.

Ozan SuperApp’inde bulunan ana bakiyendeki tutarı kendine ait bir banka hesabına çekebilirsin.

Bunu duyduğumuza üzüldük. Hesabın açık olduğu için senden hiçbir ücret alınmaz. Bu nedenle bizimle kalmaya devam etmeni çok isteriz. Eğer yine de hesabını kapatmak istersen, Ozan SuperApp’in ana ekranında, sağ üst köşede yer alan profile tıklayarak “Hesap bilgileri” ekranına girmelisin. Alt tarafta yer alan “Kullanıcı hesabımı kapat” butonuna basarak hesabını anında kapatabilirsin. Hesap kapatma ile ilgili bir problem yaşarsan info@ozan.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Bu konuyu info@ozan.com’a iletmeni rica ediyoruz. Merak etme, çözüm ekibimiz bu konuyla en kısa sürede ilgilenecektir.

Hesabımı silmek istiyorum, hesabımdaki bakiyeyi yeni hesabıma aktarabilir miyim?

Güncel bilgilerin ile yeni bir hesap oluşturarak hesapların arası transfer yapabilirsin.

Ozan SuperApp uygulamasına her zamanki gibi giriş yaparak telefonuna iletilecek kodu girdiğinde tekrar giriş yapabilir ve hesabını aktif hale getirebilirsin.

Bir finansal ödeme kuruluşu olarak Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terör Finansmanının Önlenmesine dair yönetmelikler uyarınca, KVKK’nın “Kanunlarda açıkça öngörülmesi” şartına dayalı olarak bilgilerini 10 yıl süre ile denetime hazır bulundurulacak şekilde saklamakla yükümlüyüz.

“Hem seni hem de şirketimizi koruyan risk ve uyum politikalarımız gereği, Ozan SuperApp hesabın aşağıdaki durumlar gerçekleştiğinde tabi olduğumuz mevzuat gereği askıya alınır.
1- Kullanıcı sözleşmesinde yer alan ödül kullanım kotasının aşılması; Şirketimiz ödül kullanımını sadece hesap sahibi ile sınırlandırmıştır.
2- Ozan SuperApp hesabına banka hesabından para gelmemesi ve ödül kullanımından gelen bakiyenin adil hak ediş sınırının aşılması
3- Ozan SuperApp hesabına, belirtilen limitin risk politikalarının üzerinde farklı kişilerden ödül aktarımı yapılması
4- Ozan SuperApp’ten kazanılan ödüllerin tek bir hesapta toplanması

“Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlar gerçekleştiğinde şirket politikalarımız gereği hesap hakkında ilgili ekiplerimiz tarafından inceleme başlatılır ve hesap askıya alınır.
“Hesap hakkındaki her türlü tasarruf, hesap sahibinin haklarının korunması amacıyla Ozan Elektronik Para’ya aittir.”
Bu işlemlerden hiçbirini gerçekleştirmediysen info@ozan.com ile bizimle tekrar iletişime geçebilirsin.”

“Ozan SuperCard’ını aktive etmek için bu adımları izlemen yeterli.
Hesabına giriş yap > SuperCard sekmesinden SuperCard oluştur butonuna tıkla > Kartının arka yüzünde bulunan barkodu uygulamaya okut ya da kodu gir > Ozan SuperCard’ının son 4 hanesini ilk şifren olarak uygulamaya gir > Kart şifreni belirle.
Hazırsın!”

SuperCard’ını hesabına tanımlamak için SuperCard sekmesine gelip SuperCard oluştur butonuna tıklaman ve açılan ekrandan seçim yapman yeterli. Farklı bir sorun yaşıyorsan bizimle info@ozan.com adresinden iletişime geçebilirsin.

Ozan SuperCard’ı satın aldıktan sonra kullanmak tamamen ücretsiz. Herhangi bir ücret ödemezsin.

Ozan SuperCard’ı CarrefourSA, Teknosa ve D&R mağazalarında bulabilir ya da Trendyol, Hepsiburada, Çiçeksepeti, n11 ve Yemeksepeti Market üzerinden satın alabilirsin.

Evet, SuperCard’ın ile ATM’den kolaylıkla para yatırıp, çekebilirsin.

Kartının kaybolması ya da çalınması durumunda uygulama üzerinden Kartı Sil butonuna tıklayarak kartını kullanıma kapatabilirsin. Unutma, bu işlem geri döndürülemez.

Kartını SuperCard sekmesi üzerinden silebilir ya da ATM ve online işlemlerde kullanıma kapatabilirsin. Unutma, kartını silmen durumunda bu işlem geri döndürülemez.

Dilediğin kadar kart satın alabilirsin fakat hesaba tanımlayabileceğin maksimum SuperCard sayısı 5 adettir.

Ozan SuperApp anasayfasında Oyunlar butonuna tıklayarak Oyun Moduna girebilir, dilediğin oyun ve eğlence kodunu sepetine ekleyerek Ozan SuperApp’ten ayrılmadan satın alabilirsin.

Satın aldığın oyun kodlarını Oyun Kodlarım alanından dilediğin zaman görüntüleyebilirsin.

Oyun kodu stokları oyun üreticisine bağlıdır. Oyun üreticisi tarafından yeni kod sunulduğu sürece stoklarımız güncellenecektir.

Dijital olarak teslim edilen ürün ve hizmetler, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler kapsamındadır. Bu nedenle anlık olarak hesaba yansıyan oyun kodlarının iadesi mümkün olmamaktadır. Teknik bir sorun söz konusu ise bizimle iletişime geçebilirsin.

Satın alacağın oyun kodlarının tümü üretici firma veya yetkili satıcılardan tedarik edilmekte olup gerekli kontrollerden geçirilmiştir. Bu nedenle sorun yaşama riski oldukça düşüktür. Senden ricamız aktivasyon işlemini doğru kanaldan yaptığından emin olman yönünde.

Aldığın ürünü doğru yerden aktif ettiğinizi düşünüyor ve sorunun devam ediyor ise bizimle iletişime geçebilirsin.