Valheim’daki Beyaz Ok nedir?

18 Mart 2021

Valheim‘daki mini haritanın köşesinde küçük, beyaz bir ok var ve bu, oyuncuların sahip olabileceği en yararlı bilgilerden biri olabilir.

Rüzgar, Valheim’ın devasa haritası göz önüne alındığında deneyimin anahtarıdır . Okların yörüngesini değiştirir, bir ağacın hangi yöne düşeceğine karar verir ve daha fazlası. Dünyadaki hem pasif hem de agresif NPC’ler oyuncuların kokusunu alabilir ve oyuncunun kokusunu yönlerine doğru üfleyen rüzgar, onları bir Viking’in varlığına karşı uyarabilir. Rüzgar, yelken için de inanılmaz derecede önemlidir. Yel değirmenleri arpayı işlemek için rüzgarın doğru yönde esmesi gerekir. Valheim’daki teknelerin her biri hem ileri hem de geri hareket etmek için kürek çekme seçeneğine sahipken, rüzgarla hareket etmek çok daha hızlı. Neyse ki, oyuncu tarafında çaba sarf etmeden rüzgarın hangi yöne estiğini anlamanın bir yolu var.

Beyaz Ok

Oyuncular dünyanın dışındayken rüzgarın yönünü gösteren beyaz çizgileri arayabilir, ancak rüzgar yönü her zaman mini haritanın köşesindeki beyaz okla gösterilir. Mini haritaya bakarken, beyaz ok haritanın sol alt köşesinde yer alır. Gösterdiği yön rüzgarın o anda hangi yöne estiğini gösterir ve rüzgar yönündeki değişiklikleri göstermek için gerçek zamanlı olarak güncellenir.

Rüzgarı Yönetmek

Rüzgarın her zaman sırtında olmasını isteyenler için bu kesinlikle mümkün. Bossların her biri, oyunculara Forsaken Power denen bir şey verir. Örneğin, oyuncular Elder’dan hızlı odun kesme, Eikthyr’den daha iyi dayanıklılık ve Moder’dan rüzgarı kontrol etme çevikliği alabilirler. Moder, savaşması kolay bir boss olmasa da, hem Ejderha Gözyaşlarını hem de uzun yelken maceralarını daha hızlı ve muhtemelen daha eğlenceli hale getirmek için rüzgarı yönlendirme yeteneğini elde etme çabasına kesinlikle değer. Valheim şu anda PC için Erken Erişim’de Steam üzerinden fiyatı 32TL.

Ozan SuperApp hem oyunlarda hem de dijital ve fiziksel tüm alışverişlerinde avantajlı fiyatları ile yanında. Sürpriz cashback kampanyaları, 7/24 transfer ve QR kod ile ödeme özelliklerinden yararlanmak için hemen Ozan SuperApp’i indir, oyunun ve tüm harcamalarının keyfini dijital finansın avantajlarıyla Ozan SuperApp’te yakala!

Ozan SuperApp özellikleri, işlem limitleri ve kampanyaları, ülkeler arasında farklılık gösterebilir.